GEBZE

ANASAYFA HABER ARA GEBZE RESİMLERİ GEBZE VIDEOLARI ANKETLER SITENE EKLE RSS KAYNAGI ILETISIM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Reklam verin kazanın!


EN ÇOK OKUNANLAR

Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi açıldı

Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi açıldı

Tarih 27-Mayıs-2011, 15:01 Editör

Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Çocuklar bana güç, enerji veriyor. Onların en iyi şekilde yetişmesini istiyoruz. Bu nedenle Bilgi Ev'lerini açıp, onlara hediye ediyoruz" dedi.

Kazım Karabekir Bilgi Evi açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önceki gün hizmete açtığı Başiskele İbni Sina Bilgi Evi’nin ardından Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Çocuklar bana güç, enerji veriyor. Onların en iyi şekilde yetişmesini istiyoruz. Bu nedenle Bilgi Ev’lerini açıp, onlara hediye ediyoruz” dedi.

PROTOKOL ÇOCUKLARIN

Darıca Kazım Karabekir Bilgi Evi’nin açılışına Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Basın Yayın Daire Başkanı Raşit Fidan, Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen, Bilgi Evi yöneticileri ile çok sayıda Darıcalı çocuk katıldı. Çocuklar tören alanında protokol için ayrılan yerlerde oturtuldu.

HACIVAT VE KARAGÖZ EĞLENDİRDİ

Tören öncesinde alanı dolduran çocukları Hacıvat ve Karagöz eğlenceli ve interaktif gösterisiyle eğlendirdi. Töreni ise TRT Çocuk Programı yapımcısı Burak Sezen sundu.

HALK OYUNLARI EKİBİ BEĞENİ İLE İZLENDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İzmit Dr. Fevzi Koçak İlköğretim Okulu öğrencileri Bolu yöresine ait halk oyunları gösterisi sergiledi. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, başarılı performanslarıyla göz dolduran çocukları tek tek kutlayarak, başarılar diledi.

BİLGE’NİN BİLGİ EVİ

Törende ilk konuşmayı, Derince Bilgi Evi öğrencilerinden 9 yaşındaki Bilge Yıldırım yaptı. Bilgi Evi’nde eğlenerek, öğrendiğini söyleyen Bilge “Buradaki öğretmenlerimiz güler yüzlü ve her sorduğumuz soruya cevap veriyor. Dersin yanı sıra etkinliklere gidiyoruz. Geçtiğimiz hafta Kitap Fuarı’na gittik. Daha önce tv seyrediyordum, artık kitap okuyorum. İngilizce kulübünde ise eğlenerek dil öğreniyorum. Bilgi Evi’mi çok seviyorum” diye konuştu.

İSTİKRAR HİZMETİ GETİRDİ

Bilge Yıldırım’ın ardından konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Darıca’da son derece önemli hizmetler gerçekleştirdiğini kaydederek, Bilgi Evleri’nin bunlardan biri olduğunu söyledi. Bilgi Evleri’nin öncelikli hedefinin çocukları internet kafelerden kurtarmak olduğuna dikkat çeken Karabacak, bunun yanı sıra amacın iyi bir eğitim sunmak ve çocukların ödevlerini eğitmenler gözetiminde yapmalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Söz konusu hizmetlerin hayata geçmesinde istikrarın önemine değinen Başkan Karabacak, “Bu çalışmaları yürüten Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Eğer ülke istikrarlı bir şekilde yönetilmeseydi, bu kaynaklar da hizmete dönüşmezdi. Kaynakları hizmete dönüştüren Başkanımıza ve ekibine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİLGİ EVLERİ’NİN EĞİTİME KATKISI

Törene katılan Darıca Kaymakamı Osman Ateş, geleceğin teminatı olan gençlerin korunmasının kendileri için önem taşıdığına değindi. Osman Ateş bu nedenle Bilgi Evleri’nin eğitim alanında önemli bir rolü olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARIN YANINDA KONUŞTU

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ise konuşmasını, İbni Sina Bilgi Evi’nin açılışında olduğu gibi yine çocukların arasında yaptı. Başkan Karaosmanoğlu sözlerine “Bizim en büyük varlığımız çocuklar, anne babaları onları ne kadar çok seviyorsa, ben de onları bir amcaları bir dedeleri gibi seviyorum” diyerek başladı.

ÇOCUKLAR BANA GÜÇ VERİYOR

Çocukların kendisine güç ve enerji verdiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Bizler de onların en iyi şekilde yetişmesini istiyoruz. Bu nedenle Bilgi Ev’lerini açıp, onlara hediye ediyoruz” şeklinde konuştu..

SİZE HERŞEY FEDA OLSUN

Bilgi Evleri’nin asıl sahiplerinin çocuklar olduğunu kaydeden Başkan Karaosmanoğlu şöyle konuştu: “Burası sizin okulunuz, aileniz, eviniz her şeyiniz olsun. Çocuklar size her şey feda olsun. Sizleri çok seviyoruz, o nedenle de bu Bilgi Evleri’nin yapıyoruz.”

BAŞKANDAN ÇOCUKLARA ANLAMLI HEDEF

Başkan Karaosmanoğlu çağın bilgisayar çağı olduğuna dikkat çekerek çocuklara gelecek için önemli hedefler verdi. Geleceğin bilgisayarlarını bugünün çocuklarının yapacağını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu bilgi evinde 40 adet bilgisayar var. Sizlerin bilgisayar kullanmayı öğrenmesini istiyoruz. O bilgisayarları ileride yapacak mühendisler sizlersiniz. Aranızdan Bill Gates’ler çıkacak biz buna inanıyoruz” dedi.

ANNE VE BABANIZI BURAYA GETİRİN

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasında çocuklara önemli bir görev de verdi. Bilgi Evleri’nden çocukların yanı sıra büyüklerin de yararlanmasını istediklerini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuklar buraya anne ve babanızı getirin. Babanızı kahveye göndermeyin. Anneleriniz de TV seyretmek yerine buraya gelsin. Siz ders çalışırken onlar da kitap okusun. Az okuyan bir milletiz ama çok okumaya ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN EN GÜZEL GÜLÜ SİZLERSİNİZ

Başkan Karaosmanoğlu konuşması sırasında kendisine gül veren bir çocuğa da “Bu gül güzel ama dünyanın en güzel gülleri sizlersiniz. Sizlere güveniyor ve çok seviyoruz” dedi.

BAŞKAN BİLGİ EVİ’Nİ ASIL SAHİPLERİYLE AÇTI

Başkan Karaosmanoğlu, konuşmasının ardından çocuklarla birlikte kurdeleyi keserek Kazım Karabekir Bilgi Evi’nin açılışını gerçekleştirdi. Çocuklarla birlikte Bilgi Evi’ni gezen Başkan Karaosmanoğlu, yetkililerden bilgi aldı.

DİLOVASI’NDA İKİ AÇILIŞ BİRDEN

Büyükşehir Belediyesi bugün de (27 Mayıs Cuma) Dilovası’nda iki Bilgi Evi açılışı gerçekleştirecek. Sezai Karakoç Bilgi Evi 11.00’da Diliskelesi mah. 732. sok Sezai Karakoç Parkı; Mimar Sinan Bilgi Evi ise, 14.00’da Mimar Sinan Mah. 538/5. Sok. Muhammet İkbal Parkı’ndaki adreslerinde hizmete girecek.


Bu haber 946 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Darıca Haberleri

BAŞKAN KARABACAK DARICA'NIN ALTIN YILLARINI ANLATTI

BAŞKAN KARABACAK DARICA'NIN ALTIN YILLARINI ANLATTI Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantıyla 10 yıllık hizmetlerini anlattı.

Darıca Okul Caddesi'ne tünel

Darıca Okul Caddesi'ne tünel Yüksek Hızlı Tren demiryolunun ikiye böldüğü Darıca Okul Caddesi, alt geçitle birbirine bağlanıyor.

Saliha bir Hanım istiyorum...22-Ağustos-2012

eGebze Reklam Servisi

Gebze İş İlanları

Gebze Elaman İlanları

Alexa

Egebze.Com sitesi Gebzelilerin işini kolaylaştırmak amacı ile açılmıştır.Bilgilendirme amaçlı yazı ,resim ve haber eklenmektedir.
RSS Kaynagi Google 

Clicky

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi