Başkan Karaosmanoğlu, Erbakan Vakfı yöneticileriyle buluştu

Ana Sayfa » Haberler » Kocaeli » Başkan Karaosmanoğlu, Erbakan Vakfı yöneticileriyle buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Erbakan Vakfı yöneticileriyle buluştu

 

Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, vakfın Kocaeli İl Başkanı Yücel Mollaismailoğlu ve vakıf yöneticileri, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bir araya geldi. Erbakan Vakfı yöneticileriyle gerçekleşen buluşmada geçmiş hatıralar bir kez daha ifade edilirken Başkan Karaosmanoğlu, “Eski Başbakanlarımızdan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, çok ileri görüşlü ve hedefleri olan bir liderdi. Siyasete bakış açısının derinliği noktasında ondan çok şey öğrendik. Onun ideallerini ve hedeflerini şimdi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

“NECMETTİN ERBAKAN İSMİ BÜYÜK PROJELERLE ANILMALI”

Ülkemizin nadir yetiştirdiği devlet adamlarından Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin büyük projelerle anılmasının gereğini hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Ülkemizin zor zamanlardan geçtiğinde fikirleriyle, ufkuyla ve cesaretli duruşuyla lider olduğunu her daim ispatlamıştır. O günlerde hedeflediği ve söylemlerle ortaya koyduğu projeler, bugün hayata geçmiş, geçmeye devam etmektedir. Yerli üretimin kıvılcımlarını yaktığında, ülkemizdeki bu gelişmenin bir gün elbet olacağına inanıyordu. Özgürlükler ve insan haklarının da er veya geç doğrudan yana gelişeceğini de belirtiyordu. Bu düşündüklerini hayata geçirmek, bizlere gerçekten huzur veriyor” şeklinde konuştu.

 

“YERLİ ÜRETİMDE BÜYÜK ADIMLAR ATIYORUZ”

2002’den itibaren ülkemizde yaşanan özgüven artışının önemli olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Yerli üretimde büyük adımlar atıyoruz. HÜRKUŞ, insansız hava araçları, ATAK-Helikopter, Mili Savaş Gemisi, Uydular, Milli Piyade Tüfeği, Altay Tank, füze sistemleri ve sayısız yerli üretim gerçekleştiriyoruz. Milli Yolcu Uçağı projesine başladık, inşallah Milli Savaş Uçağımızı da yapacağız. Bu hedefleri olan ve yerli üretimi arzu eden merhum Eski Başbakanımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayallerini gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz ve Kocaeli İl Başkanı Yücel Mollaismailoğlu, Başkan Karaosmanoğlu’na Erbakan Vakfı’na yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

BENZER İÇERİKLER

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Yuvam Akarca Otogar mevkiindeki esnafı ziyaret etti

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Yuvam Akarca Otogar mevkiindeki esnafı ziyaret etti   Kocaeli’nin her noktasında her zaman esnafla bir araya gelerek, kentin...

Başkan ‘’Bilişim Vadisi ülkemizin önünü açacak’’

Başkan ‘’Bilişim Vadisi ülkemizin önünü açacak’’   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla temeli...

Şoförlere verilen eğitimler devam ediyor

Şoförlere verilen eğitimler devam ediyor   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
AK Parti yaptı, Kılıçdaroğlu açtı
AK Parti yaptı, Kılıçdaroğlu açtı   AK Parti Belediyesince yapılan yeni belediye hizmet binasını 1 yıl...
‘Durum Mübarek döneminden beter’
‘Durum Mübarek döneminden beter’   Cuntanın hakkında idam kararı verdiği akademisyen İmad Şahin,...
İsrail’e İran rüşveti
İsrail’e İran rüşveti   Amerikan yönetimi İran ile nükleer anlaşmaya itiraz etmemesi için...
‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız mı?’
‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız mı?’   Taşgetiren yazdı: ‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız...
CNN Türk’ten canlı yayında HDP propagandası
CNN Türk’ten canlı yayında HDP propagandası   HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CNN Türk’te Ahmet...