Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Yuvam Akarca Otogar mevkiindeki esnafı ziyaret etti

Ana Sayfa » Haberler » Kocaeli » Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Yuvam Akarca Otogar mevkiindeki esnafı ziyaret etti

Başkan Karaosmanoğlu, İzmit Yuvam Akarca Otogar mevkiindeki esnafı ziyaret etti

 

Kocaeli’nin her noktasında her zaman esnafla bir araya gelerek, kentin daha iyi noktalara gelmesi için iletişim kanallarını her daim açık tutan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kadim bir kültürün temsilcileri olan esnafımızın kentimizde ahilik anlayışı içerisinde ticaretini yapmasını çok değerli buluyorum. Şehrimizin yaşam kalitesini yükseltecek esnafımızla ortak değerler noktasında bir araya gelmek, kent kültürünün oluşmasına da katkı sağlıyor. Esnafımız, şehrimizin ve halkımızın omurgasıdır” dedi. Esnaf ziyaretlerinde AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da, Başkan Karaosmanoğlu’na eşlik etti.

 

“KADİM DEĞERLERİMİZİ MUTLAK YAŞATMALIYIZ”

İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir anlayışıyla çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Kentimizi kardeşlik olgusu üzerinde yönetiyoruz. İnancımızdan ötürü gittiğimiz bu yolda daha güzel işler yapmak için mücadele ediyoruz. Şehrimizdeki esnaf ve sanatkârların her durumda dayanışma içerisinde olması şehrimize değer katıyor, katmaya devam edecektir. Bu anlayışa sahip esnaf ve sanatkâr kesiminin artarak, kültürümüzün bu kadim değerinin yaşatılmasını arzu ediyorum. Caddesinden, mahallesinden sorumlu olan, şehrinin ve ülkesinin huzuruna katkı sağlayan esnafımız, toplumumuzun en önemli kilit taşıdır. Esnaflarımızın bu değerlere sahip çıktığını görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.

 

“BİR MEDENİYETİN MENSUPLARIYIZ”

Ahilik ilkeleriyle ticari faaliyetlerini sürdüren tüm esnaf ve sanatkârlara hükümetimiz tarafından her türlü desteğin verildiğinin altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Geçmişte yüzde 47 ile borçlanan esnafımızın hali çok kötü durumdaydı. Hükümetimiz bu rakamları yüzde 4-5 oranına indirmeyi başardı. Bunu çok önemsiyorum. Bizler de Kocaeli’yi yönetirken halkımızın esnafımızla rahat buluşması için gerekli önlemleri alıyoruz. Gerek Ulaşım yatırımları gerek üst yapı hizmetleriyle hem vatandaşımızın mutluluğu hem de esnafımızın işlerinde istediği seviyeyi yakalaması için kentimize sevgiyle dokunuyoruz. Bizler ve ülke insanımız bir büyük medeniyetin mensuplarıyız” diye konuştu.

 

“HER YATIRIMIMIZ KENTİMİZİN BİR İNCİSİ”

Yerel yönetimlerin sorumluluk alanların çok büyük olduğunu, yetkilerinin ve kaynakların hükümet tarafından artırıldığını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu dönem ulaşım noktasında kentimizde önemli yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Raylı sistem olmak üzere, 2023 Türkiye’sin de Kocaeli’de Metro noktasında önemli gelişmeler yaşayacağız. Tramvay projemizin ihalesini gerçekleştirdik. İzmit Otogar kavşağımızı da yaparak Kandıra’ya geçişi kesintisiz hale getireceğiz. Bu sayede Gişeler- Otogar bağlantısı da yapılmış olacak. Bu hizmetleri gerçekleştirirken, halkımızın hayatının kolaylaştığını görmek bizlere enerji veriyor” açıklamasını yaptı.

BENZER İÇERİKLER

Başkan Karaosmanoğlu, Erbakan Vakfı yöneticileriyle buluştu

Başkan Karaosmanoğlu, Erbakan Vakfı yöneticileriyle buluştu   Erbakan Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, vakfın Kocaeli...

Başkan ‘’Bilişim Vadisi ülkemizin önünü açacak’’

Başkan ‘’Bilişim Vadisi ülkemizin önünü açacak’’   Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla temeli...

Şoförlere verilen eğitimler devam ediyor

Şoförlere verilen eğitimler devam ediyor   Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara...

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
AK Parti yaptı, Kılıçdaroğlu açtı
AK Parti yaptı, Kılıçdaroğlu açtı   AK Parti Belediyesince yapılan yeni belediye hizmet binasını 1 yıl...
‘Durum Mübarek döneminden beter’
‘Durum Mübarek döneminden beter’   Cuntanın hakkında idam kararı verdiği akademisyen İmad Şahin,...
İsrail’e İran rüşveti
İsrail’e İran rüşveti   Amerikan yönetimi İran ile nükleer anlaşmaya itiraz etmemesi için...
‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız mı?’
‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız mı?’   Taşgetiren yazdı: ‘Mesele Diyanet değil, hala anlamadınız...
CNN Türk’ten canlı yayında HDP propagandası
CNN Türk’ten canlı yayında HDP propagandası   HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CNN Türk’te Ahmet...